Банки, гроші | Форум УКРАЇНЦІВ в Чехії

Банки, гроші

Тема у розділі 'Що би било корисно знати', створена користувачем Wasil, 18.03.2017.

1. Wasil

Wasil Member

Чи ліпше банка 3літрова чи державна

2. Wasil

Wasil Member

Всі , добре знають, що рахунок в Чехії громадянину України можна мати, лише після дозволу НБУ. Не збираюсь розписувати. ті 7 (чи8) кругів пекла, які треба пройти, щоб такий дозвіл отримати.
    Напишу, просто, для того , щоб мати рахунок(+платіжна картка) треба мати постійну адресу (чеську) і якись другий документ особистості. Заграничний паспорт з визою- це перший. Добре підходить для цього переведене (на Чеську), та завірене нотаріусом свідоцтво про народження. Послуга коштує 200-350 корун, плюс мінус.
    Коли , вже маєте докУмент, то прямуєте до банки, і тут зразу питання- до якої? Спробую поділитись власним досвідом.
    Дуже давно і перший мій рахунок мав в ČSOB (Československá obchodní banka,) Хтось би подумав, що це державна інституція, але вікіпедія нам каже що 100% власник KBC Group N.V. (Бельгійська група) , але це не заважає банку бути таким необратним молохом і ще не мати рахунку безплатного. Нераджу.
    Ще одна велика банка КБ (Komerční banka, a.s)
    Володіє Société Générale ( Французи). Також немає безплатного рахунку. Теж мав там рахунок, і ясно, що також не раджу )))
    Ще є
    Česká spořitelna, a.s

Також хочуть гроші за рахунок, який не мав ніколи в них.
    Не буде перераховувати ще кіпу банків, які мені не подобаються.)))

Останнє редагування: 19.03.2017
  3. Wasil

Wasil Member

Перейдемо до банків, які в змозі вам запропонувати рахунок, карту і все за 0.
    Перша така це був
    mBank

Спочатку дуже подобався,(перша банка, яка добре робила онлайн і ще було безплатна) але, але... потім мінуси почали перебільшувати. Головний мінус це то що банка не має як вкласти на рахунок кошти. Тільки, якщо пошлете самі, чи хтось з другого рахунку, чи прийде зарплатня... Так що тож радити нема чого.
    Тому як на мене залишається лише три-чотири банку, які відповідають вимогам.
    Це

)
    Air Bank, a. s.
    Raiffeisenbank a.s.
    Fio banka, a.s.
    І так як написав, так би їх і оцінив. Аірбанку володіє Чеський мільярдер Петр Келльнер. Мають банкомати які мають функцію вкладомат. Дуже мені подобається це. Рахунок безплатний. В Празі мають десь 30 філіалів.
    Райфка- (австрійська) якщо будете мати в місяць рух 15000корун, то будете мати рахунок безплатний. Філіалів значно більше чим в Аір, але мені особисто не подобається їхній онлайн банк. Вони, свого часу (рік 2008) купили eBanka, a.s. яка була як Мбанк інтернетова, і мені так здається, що той Ебанк так і лишився без змін .
    Ну і Фіобанка, все за 0, але мають лише десяток філіалів на всю Прагу.

Останнє редагування: 19.03.2017
  4. Myroslav

Myroslav New Member

Ще є Moneta Money bank, правда рух коштів має бути 7 тис./місяць, тоді рахунок безкоштовний :)

Поділитися цією сторінкою